Turneu de fotbal

Participarea cu succes la Primary School Cup 2024

Lindenschule a înscris trei echipe în acest an. Băieții din anul 4 au terminat pe locul 6 și au fost mândri că au participat și că au putut lua acasă o medalie. Fetele din anul 4 au avut un succes deosebit și în acest an. După ce au câștigat grupa lor în runda preliminară cu o remiză 0-0 cu Overbergschule și o victorie 2-0 cu Martin-Luther-Schule, semifinala a fost urmată de o victorie cu 1-0 cu Eilermarkschule. Într-o finală unilaterală, Georgschule și-a păstrat apoi avantajul cu o victorie cu 3:0 și și-a asigurat câștigarea turneului. Dezamăgirea pierderii finalei a fost uitată cel târziu atunci când fotbaliștii de la Lindenschule au primit un trofeu mare pentru locul doi fantastic.

Băieții din clasa a 2-a au primit, de asemenea, un trofeu mare, deoarece au obținut locul al treilea în prima lor participare la Cupa Școlii Primare, cu șapte puncte din cinci jocuri.

Echipele ar dori să mulțumească numeroșilor fani ai Lindenschule, care au creat o atmosferă minunată cu postere pictate de ei înșiși și au susținut cu voce tare sportivii.

Lindenschule ar dori să mulțumească Fortuna Gronau și Stadtwerke Gronau pentru organizarea excelentă a turneului. Așteptăm deja cu nerăbdare următoarea ediție a Cupei Școlii Primare!